Cestování rozšiřuje obzory

Cestování rozšiřuje obzory

Miluju cestování a asi jako každý mám vytipované lokality, kam bych se ráda podívala a lokality, které mě zas tak moc nelákají. Nejradši cestuji bez cestovky a zařizuji si všechno sama pro sebe a pro svou rodinu.

A teď zkušenost z úplně jiného soudku. Naše babička taky ráda cestuje. Ale cestování si představuje úplně jinak. Nejraději all-inclusive s cestovkou a do Afriky.

Letos po novém roce nás překvapila velkorysou nabídkou a sice společnou celorodinnou dovolenou v Africe na Kapverdách, ostrov Boavista. No řekla jsem si, že to může být zajímavá zkušenost a skutečně jsme v květnu vyrazili a v počtu 11 rodinných příslušníků jsme byli nezvykle početná skupina.

Od začátku až do konce dovolené jsme si užili spoustu legrace ale i silných momentů, při kterých šli člověku dojetím slzy do očí.

V Africe nás přivítalo sluníčko, příjemný vlahý větřík a plážová pohoda výletního letoviska. Nádherné prostředí a hojnost všeho, ale bylo v přímém kontrastu s obrovskou bídou, suchem a životníma podmínkama obyvatel ostrova.

 

Zkamarádili jsme se s místním taxikářem a ten nás po celou dobu pobytu vozil džípem po ostrově. Manželku vzal vždycky s sebou na výlet, klidně i v natáčkách a projezdil s námi celý ostrov. Navštívili jsme nejkrásnější pláže na ostrově, ale i místní školu a chudinskou čtvrť. Dovezli jsme do školy papíry, pastelky a jiné výtvarné potřeby a dětem cukroví.

Překvapivý byl přístup obdarovaných dětí, které ač dostaly každý své lízátko a cukroví. Tak si načaly jedno lízátko společně a dávaly si navzájem lízat.

Afrika mě zasáhla svou nádherou plnou kontrastů vyvolávajících obrovské emoce. Odteď má místo v mém srdci a určitě se sem zase vrátím. Je v podstatě jedno, zda jedete s cestovkou, nebo sama. Důležitý je váš přístup a na všem si najít to své co vás oslovuje.

Tipy na focení v Africe:

  1. Když chceš fotit černošské děti vždy se nejdřív zeptej na svolení
  2. Za možnost vyfotografování s domorodci, nebo vyfocení jich samotných vždy podaruj nějaké to euro.
  3. Černošské děti velice rády pózují a jsou ochotny i zatancovat a dá se natočit skvělé video
  4. Dobrým objektem na fotografování jsou černošské ženy, se svými náklady nošenými na hlavách
  5. V chudinské čtvrti nedoporučuji fotografovat
  6. Západ slunce nad oceánem
  7. Atmosféru poklidného městečka, kde psi leží na silnici a na střechách domů se suší prádlo

Autor: Jitka Novotná

Má cesta je svoboda, lehkost a volnost. Nechte se inspirovat svobodně-velkorysým přístupem k jídlu, zdraví a cestování. Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *