Měj se ráda

Měj se ráda
Jdeš po ulici a cítíš se mizerně, máš špatnou náladu a cítíš se nešťastná a nepřitažlivá. Tak si zkus sama sebe představit jako krásnou vznešenou labuť, která ladně pluje po hladině.

Narovnej záda, zvedni hlavu a ladně pluj nejen ulicí, ale i svým životem. S lehkostí proplouvej skrz všechny starosti a problémy. Život se Ti najednou bude zdát krásnější a radostnější.
Měj se ráda. Někdy je to však těžké mít se ráda. Vidím na sobě tisíc malých nedostatků jako neoholené nohy, roztřepené konečky vlasů či ztvrdlé neobroušené paty atd. Pro všechny ty detaily nedokážu vidět celek. Ale ten celek jsem já, jsem to já ve své podstatě, se všemi svými nedostatky i přednostmi.

Když mám sama ze sebe špatný pocit, tak se to zákonitě projeví i na mé stravě. Stláskám bez rozmyslu všechno a dám si kafe a zase kafe a cigárko a pak je mi ještě hůř. Je to začarovaný kruh.
Ten kruh musím přetnout a začít být sama se sebou spokojená. V těle si vytváříš buď zdraví a nebo nemoc. Pro co se rozhodneš?
Osud nám dal do vínku jedno tělo, které je stvořeno pro radost. Aby nám správně fungoval metabolismus potřebujeme, aby nás jídlo těšilo a nejenom jídlo, aby nás těšil celý život.

Dej lásku a péči sama sobě a užívej si lehkost bytí.
Měj se ráda bez ohledu na cokoliv. Nečekej na to až tě bude mít rád někdo jiný, ale měj ráda sama sebe to je základ.
Každá jsme jedinečná, každá jsme svým způsobem krásná.

 

Dejme lásku sami sobě.

Autor: Jitka Novotná

Má cesta je svoboda, lehkost a volnost. Nechte se inspirovat svobodně-velkorysým přístupem k jídlu, zdraví a cestování. Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *