Můj příběh

Kdo jsem

Jsem žena, milující manželka a matka tří dětí.
Zabývám se zdravotní prevencí a výživou. Zaměřuji se na psychické souvislosti stravování, vědomý přístup k jídlu a naslouchání svého těla.  Vystudovala jsem pedagogickou fakultu obor Výchova ke zdraví. Absolvovala jsem velké množství kurzů zaměřených na zdravou stravu, sport a relaxační techniky.

škola života

Ovšem nejvíce vědomostí ohledně prevence, výživy a psychické rovnováhy jsem paradoxně získala v jednom z nejtěžších období svého života, když mi dcera v dvaadvaceti letech onemocněla rakovinou tlustého střeva. Zažila jsem obrovsky emociálně náročné období. Zoufale hledala východisko, příčinu a pomoc. Pomoc lékařů, léčitelů, psychologů a v neposlední řadě veškerou dostupnou literaturu ohledně zdravého životního stylu.

 Prošli jsme s dcerou postupně operací, chemoterapií, obdobím deprese a vypadávání vlasů a návratu do života. Dcera byla vždy o 100% statečnější než já. Dodávaly jsme si víry a naděje navzájem. Skvělá byla podpora rodiny, dceřina přítele i celého našeho okolí.

 

 

 


Načetla jsem si během tohoto období veškerou dostupnou literaturu  o úpravě stravy, vědomého přístupu k jídlu, psychické souvislosti stravování a docílení zdravého metabolismu. Zajímala jsem se hlavně o minimalizaci vnějších i vnitřních stresorů na zdraví a metabolismus. Jelikož lékaři vyloučili v tomto věku jako příčinu nemoci stravu i genetiku. Jediný závěr byl psychika jako spouštěč.

 

Dcera se uzdravila a odjela na půl roku studovat do Ameriky. Můj strach o ní byl obrovský. Sama ale taky moc ráda cestuju a tak jsem se začala zabývat tím, jak si udržet zdraví a správně fungující metabolismus na cestách.

 

 

 

Pevně věřím, že se nemoc již nevrátí, ale je potřeba dbát o svou psychiku, vyvarovat se stresu a celkově ozdravit jídelníček i své životní prostředí.

Čím mohu pomoci

Ráda bych předala své zkušenosti Vám, kteří se potýkáte s jakýmkoli zdravotním problémem a hledáte východisko ze své situace. A hlavně pak Vám, kteří se zajímáte o své zdraví a chcete změnit způsob svého myšlení.  Na těchto stránkách vás chci provést vztahem k jídlu a životnímu prostředí. Naučit vás, jak jíst tak, aby vám bylo dobře fyzicky i psychicky. Jak minimalizovat vliv vnějších i vnitřních stresorů na své zdraví a metabolismus. Jak si udržet dobrou kondici a zdraví i v pozdějším věku.

 

Je to cesta vědomého naslouchání svému tělu a zaměření na psychické souvislosti stravování. Docílení zdravého metabolismu a jeho udržení i na cestách po Čechách i do zahraničí.

PS: Mimochodem dcera již od té doby procestovala ve zdraví kus světa.