Nemoc jako výzva ke změně

Zdraví znamená přítomnost živosti, energie, nadšení a radosti ze života.

Žiji svůj životní příběh a někdy si ani neuvědomuji v každodenním stresu, že jsem sešla ze své cesty. Stále se nechávám do něčeho postrkovat a dělám něco co mi není po chuti.

Důvody jsou různé, dělám to pro druhé, pro rodinu,pro lásku, nebo z různých jiných důvodů.

Moje já tuto diskomfortnost promítne do mého těla. Jsou to mé myšlenky a mé pocity, které buď vyvolají nemoc nebo uzdravení.

Nemoc je především výzva abych odstranila vadné přístupy k životu a životním situacím.

Samozřejmě nestačí pouze pozitivně myslet a současně nedbat na základní přírodní zákony tím že se nevhodně stravuji, špatně dýchám, žiji ve stresu a shonu a ve znečištěném životním prostředí.

Když zdravě jím a piji, cvičím,dostatečně spím a myslím na hezké věci, pak tělo funguje bez problémů. Buňkám se v radostném a zdravém prostředí daří. Když jsem ale líná, jím nezdravá jídla, málo spím a jsem stále nabručená a podrážděná, pak buňky mého těla pracují v nevýhodě, jsou v nepřátelském prostředí. Pak se nemůžu divit, že tělo není tak zdravé, jak by mělo být.

Když onemocním, musím toho udělat víc než jen zajít k doktorovi a nechat si předepsat nějaké chemikálie, které mají symptomy nemoci potlačit. Tělo mi říká, že něco z toho co dělám pro něj není dobré.

Všichni bychom se toho měli naučit  o zdraví více a čím více se toho dozvíme, tím snáze se o tělo postaráme. Nerozhodneme se přece cítit jako oběť. Pokud ano, potom se jednoduše vzdáváme své síly.

DOBROVOLNĚ SE ÚČASTNĚME SVÉHO PLÁNU PRO ZDRAVÍ

Autor: Jitka Novotná

Má cesta je svoboda, lehkost a volnost. Nechte se inspirovat svobodně-velkorysým přístupem k jídlu, zdraví a cestování. Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *