O mně….

Jmenuji se Jitka a jsem pedagožka volného času a tvůrkyně tématických a cestovatelských her a kvízů pro děti i dospěláky.

Již jako malá holka jsem ráda hrála hry,jezdila na tábory a cestovala kamkoliv.A to mi zůstalo na celý život.

Cestování mě baví od dětství a na každé své cestě jsem se snažila vždycky zjistit si o daném místě co nejvíce informací a zajímavostí.

Jako mladá maminka s malými dětmi jsem začala jezdit s dětmi jako táborová vedoucí. S kamarádkama jsme založily sdružení dětí a mládeže a pořádaly pro děti kroužky, víkendovky, zimní a letní tábory.

Vždycky mě moc bavilo vytvářet celotáborové hry na různá témata: Cesta kolem světa, Dobytí severního pólu, Divoký západ, Slované, Indiáni, Útěk z Eypta, S tebou mě baví svět a podobně.

Na vysoké škole mně moc bavila zážitková pedagogika, v rámci které jsem se naučila jinému přístupu ke hře. Naučila jsem se jak propojit vzdělání a zážitek. Jak využít hru pro akce různých druhů pro děti i dospěláky.

 V rámci kroužku Světoběžník jsme kdysi dělaly s dětmi projekt o Evropských zemí podle publikace Nenuda a to byl nyní v koronavirové době s nemožností cestovat jeden z podnětů pro vytvoření cestovatelských her a kvízů, které jsou využitelné jak pro děti tak pro dospělé.