Smích léčí

 Smích léčí

Potvrdí vám všichni moudří doktoři,
že smíškové jen málokdy ochoří.

Ten, kdo není mrzout a rád směje se,
každou nemoc z těla smíchem vytřese.

Je to pravda. My už jsme se vysmáli
z chřipky, z rýmy, z neštovic i ze spály.

Tak se smějte! Už ani den bez smíchu!
Někdy nahlas, jindy stačí potichu …

Legrace je nejlepší lék na světě,
pomáhá víc než vitamin v tabletě!

z knihy Kouká roura na kocoura od Miloše Kratochvíla básníka laskavého humoru

Úsměv nic nestojí, ale přitom má velkou hodnotu. S obličejem plným zářivých úsměvů se nestáváme jen krásnějšími, ale také zdravějšími. Když se člověk směje nebo chechtá, všechny jeho biologické funkce pracují v optimálním režimu. Na základě toho si můžeme dovolit začít tvrdit, že během smíchu se organismus omlazuje.

Smích uvolňuje endorfiny, které působí jako morfin – tlumí bolesti, bolest přestává! Ale jak to udělat – smát se, když do smíchu není?

 Hodně se studuje, proč jsou lidé nemocní, málo se studuje, proč jsou zdraví! Přesto již takové studie existují a shodují se na některých zajímavých poznatcích, že HUMOR je důležitý při léčbě. Dívejte se s humorem na sebe, nerozpadněte se hned po prvním neúspěchu, nestresujte se vědomím vašeho okolí.

Zkuste se proto alespoň jednou denně něčemu zasmát, s radostí, upřímností, bez ironie a škodolibosti. A i když máte pocit, že není důvod k smíchu, zamyslete se, zda je tomu tak doopravdy. Může pomoct dobrá komedie v televizi nebo ještě lépe – společnost dobrých přátel, blízkých, rodiny, či domácích mazlíčků – a ti nám mnohdy dokáží náladu zlepšit – jen je musíme k tomu pustit i my sami.

Kouzelná moc humoru dokáže život udělat snesitelným ve chvílích, kdy by nám jinak připadal nezvladnutelný. Když k životu přistupujete s humorem, lehkostí a hravostí, lépe ho pak zvládneme takový jaký je, s jeho výšinami i pády, nečekanými změnami a frustrujícími událostmi, které se nikomu z nás nevyhnou.

Autor: Jitka Novotná

Má cesta je svoboda, lehkost a volnost. Nechte se inspirovat svobodně-velkorysým přístupem k jídlu, zdraví a cestování. Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *